یک هزار جوان کرمانشاهی در انتظار کمک خیران برای رفتن به خانه بخت

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با عوت از خیران نیکوکار برای مشارکت در امر ازدواج جوانان نیازمند، گفت: اکنون حدود یک هزار جوان کرمانشاهی در انتظار دریافت کمک‌ هزینه ازدواج هستند.

حسین خدرویسی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۲۳ میلیارد و ۶۸۰میلیون ریال کمک‌ هزینه ازدواج به یک هزار و ۱۵۴زوج زیرپوشش این نهاد در استان کرمانشاه پرداخت‌ شده که با وجود این کمک‌ها، یک هزار جوان دیگر در انتظار کمک هزینه ازدواج هستند.
او یادآوری کرد که کمیته امداد نیازمند یاری خیران برای تأمین هزینه‌های ازدواج جوانان در شرف ازدواج زیر پوشش این نهاد نیازمند همراهی و مشارکت هرچه بیشتر خیران است.
خدرویسی با بیان اینکه منابع اعتباری کمیته امداد محدود است و به همین دلیل این نهاد برای تأمین هزینه ازدواج جوانان تحت حمایت نیازمند یاری خیران است، اعلام کرد: نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به شماره‌حساب ۰۱۰۹۳۹۰۹۳۹۰۰۹ نزد بانک ملی شعبه ارشاد اسلامی واریز و در سنت حسنه ازدواج جوانان مددجو و نیازمند سهیم شوند.
او یادآوری اینکه ۶۰۸ نفر از جوانان مددجو در انتظار دریافت کمک‌ هزینه ازدواج در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه سکونت دارند، عنوان کرد: کمک به ازدواج جوانان نیازمند موجب ایجاد توانمندی اقتصادی و اجتماعی و بازگشت امید و آرامش به کانون خانواده‌های این جوانان به ‌ویژه خانواده‌های ساکن در مناطق آسیب‌ دیده از زلزله می‌شود.
وی همچنین گفت: روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه با کمک خیران نیکوکار جشن ازدواج یک زوج جوان مددجو در شهرستان زلزله ‌زده سرپل ذهاب برگزار و این زوج با حمایت کمک کمیته امداد و خیران زندگی مشترک خود را آغاز کردند.
هم اکنون ۶۸ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۳۱ شهر و ۲ هزار و ۶۰۰ روستا سکونت دارند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + چهارده =