رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه:فرصت بیمه محصولات کشاورزی تا پایان دی ماه تمدید شد  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام خبر فوق گفت: با توجه به وضعیت نامناسب بارندگی ها در فصل کشت و به منظور کمک به کشاورزان استان، فرصت بیمه محصولات کشاورزی تا ۳۰دی ماه سالجاری تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، دکتر خسرو شهبازی افزود: با توجه به اینکه در چنین مواقعی تنها راه کمک به کشاورزان از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی بوده و یکی از مسائلی که می تواند از ریسک پذیری در کشاورزی جلوگیری کند بحث بیمه هست؛ با پیگیری های انجام شده و با هدف کمک به کشاورزان استان برای چندمین بار و آخرین بار مهلت بیمه نمودن محصولات زراعی تا پایان دی ماه سال جاری تمدید شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوع قرار داد سهم کشاورزان در پرداخت حق بیمه ۲۰تا ۳۰درصد بوده و مابقی را دولت پرداخت می کند.
شهبازی با اشاره به نگاه ویژه دولت به بیمه محصولات کشاورزی، افزود: در این راستا و طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ یکهزار و صد میلیارد تومان دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی کمک کرده است.
وی با بیان اینکه در سالجاری ۵۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گندم و جو کشت گردیده تصریح کرد: در استان ۹۷هزار هکتار گندم آبی، ۳۱۶هزار هکتار گندم دیم، ۱۲هزار هکتار جو آبی و ۱۵۷هزار هکتار جو دیم در پاییز امسال کشت شده است.
شهبازی در پایان با بیان اینکه خشکسالی و ادامه کاهش بارشها ممکن است باعث افت تولید محصولات کشاورزان استان شود؛ از کشاورزان درخواست کرد تا فرصت باقیست نسبت به بیمه محصولاتی نظیر گندم، جو، کلزا و نخود خود اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هجده =