‍  مهندس بازوند-استاندار کرمانشاه- در نشست مشترک شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل :پدافند غیرعامل از شوراهای بسیار حساس به ویژه در استانهای مرزی است

‍  مهندس بازوند-استاندار کرمانشاه- در نشست مشترک شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل :پدافند غیرعامل از شوراهای بسیار حساس به ویژه در استانهای مرزی است. کشورهایی که هیچ جنگی را تجربه نکرده اند بیشترین اهتمام را به این مقوله دارند. همه باید توجه بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

زلزله اخیر آزمون بسیار جدی ای برای ما بود که نقاط ضعف و آسیب پذیر استان را در حوزه پدافند غیرعامل برای ما مشخص کرد که باید برای رفع آن برنامه‌ریزی شود

دستگاهها باید برنامه زمانبندی شده خود را برای تجهیز تشکیلات خود برای مواقع بحرانی ارائه کنند و با درنظر داشتن مشکلات اعتباری که در سطح  استان وجود دارد، هنر مدیران این است که از اعتبارات ملی خود را از این نظر تجهیز کنند.

شرکت برق منطقه ای و شرکت توزیع برق، با وجود کاستی ها، در زلزله استان عملکرد قابل قبولی داشتند‌

بنیاد مسکن برای ایجاد انگیزه و تشویق مردم در بازسازی سریع منازل خود در مناطق زلزله‌زده سازوکار تشویقی درنظر بگیرد. به ۵۰۰ نفر از زلزله زدگان که زودتر از بقیه خانه های خود را بازسازی کنند یک تخته فرش ۹ متری از تولیدات داخل استان جایزه داده میشود.

مشکل روستاهایی که در معرض خطر ریزش کوه و صخره هستند، باید با یک طرح جامع و علمی و حرکت بر اساس برنامه ریزی زمانی حل شود. برای حفاظت از سرمایه های انسانی استان هر اقدامی لازم باشد انجام میدهیم.

به نظر می‌رسد کارشناسان بنیاد مسکن در ارزیابی واحد‌های زلزله زده محافظه کارانه عمل کرده اند. واحد‌های مسکونی بسیاری با ترک ها و آسیبهای جزیی، در ارزیابی های بنیاد مسکن، صددرصد تخریب شده اعلام شده اند. این موضوع بار مالی سنگینی بر دولت تحمیل می‌کند.

بر اساس نظر پژوهشکده زلزله شناسی، حدود سی درصد از واحد‌های مسکن مهر سرپل ذهاب باید کاملا تخریب و بازسازی شود.

مام واحد‌های مسکونی آسیب دیده شهر سرپل ذهاب، باید بازسازی شوند. در ارزیابی های صورت گرفته از واحد‌های  مسکونی آسیب دیده سطح شهر سرپل ذهاب، قائل به تقسیم بندی نوع یک و دو نیستیم.

مدیران با آگاهی کامل از مصوبات جلسات قبلی در جلسات شرکت کنند. عدم اشراف مدیران به میزان تحقق مصوبات جلسات قبلی، نمره منفی در ارزیابی آنها محسوب میشود.

هیچکس_تماشاچی_نباشد

 

 

 

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =