حمایت از استاندار ضرورت توسعه استان/سیدعلاالدین حیدری

سالهاست قطار توسعه کرمانشاه به آرامی و به کندی در حال حرکت است . توسعه ای که تا بحال به سرانجام لازم نرسیده است . کرمانشاه زخم خورده جنگ و محروم از جهش های توسعه ای دولت های مختلف بوده و بنوعی می توان گفت که کرمانشاه و توسعه باهم هنوز عجین نشده اند . البته در مقاطعی پیشرفتهایی نه چندان بزرگ و البته به لطف مدیران توانمند و دلسوزی را هم تجربه نموده اما به اندازه و در حد ایثارگریها و جانفشانیهای این مردم برای کشور نبوده است .

تجربه نشان می دهد ، هرگاه مدیری عملگرا و توانمند در استان کرمانشاه مسئولیت داشته، توانسته است که قطار متوقف توسعه را باز به حرکت در آورد . یاد و خاطره این گونه مدیران در حافظه مردمان شریف این دیار ماندگارو پایدار مانده است .

در این میان ، حضور مهندس بازوند بعنوان استاندار کرمانشاه در مهرماه امسال ، نویدبخش حرکت و یا تسریع در پیشبرد اهداف توسعه ای استان می باشد . با نگاه به سوابق  و رویکرد مدیریتی ایشان می توان چند شاخص و ویژگی مدیریتی مورد نیاز جهت بهبود روند توسعه استان را در کارنامه مهندس بازوند دید .

۱- تلاش و پیگیری خستگی ناپذیر

۲- داشتن رویکردی عملگرا به حوزه مدیریت استان

۳- جدیت در کار

۴- داشتن روابط و قدرت چانه زنی مناسب در مرکز در مسیر جذب اعتبارات برای استان

۵- انرژی فوق العاده برای کار و پیگیری امور که لازمه تحرک بخشی به بخشهای مختلف مدیریتی استان است .

۶-  داشتن سابقه توجه و نگاه ویژه به برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه صنعت توریسم که نقطه عطف توسعه استان گردشگری کرمانشاه با این همه جاذبه های مختلف گردشگری است .

۷-  سابقه توانمندی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی که می تواند رافع معضل اشتغال استان کرمانشاه باشد .

همه این ویژگیهایی که در کارنامه مدیریتی مهندس بازوند برشمردیم و نیز با توجه به نگاه به عملکرد سه ماهه ایشان در استان و نیز مدیریت عالی و مناسب بحران زلزله اخیر با توجه به وسعت و عمق بحران ، می توان گفت که همه ما باید از استاندار  و برنامه های ایشان حمایت کنیم .

در واقع با حفظ و احترام به  جایگاه نقد سازنده و نظارت هوشمندانه رسانه ها و فعالین این عرصه بر عملکرد مدیریتی استان ، اعتماد به مهندس بازوند و ایجاد فضایی آرام و فارغ از جنجال و هیاهو برای ایجاد بستر کار و تلاش مضاعف ایشان در مسیر ساختن کرمانشاهی توسعه یافته لازم و ضروری می نمایاند .

ایجاد حواشی و غبارآلود کردن فضای افکار عمومی در این شرایط موجب کندی حرکت پیشبرد برنامه ها شده و می تواند بخشی از انرژی کار را بسمت حواشی ببرد که این صددرصد بضرر مصالح عمومی استان بوده و قطعا انعکاس منفی آنرا در شاخص های توسعه خواهیم دید .

برخی اقدامات و نیز قضاوت های زودهنگام در مورد نحوه مدیریت و عملکرد ایشان نیاز به صبر ، طمانینه و نظارتی منصفانه دارد .

صرف سه ماه مدیریت در استان با وجود یک بحران عظیم مانند زلزله ای به ابعاد کشوری و حتی منطقه ای  ، نمی تواند برش کاملی از توان و سطح مدیریت مهندس بازوند باشد . چراکه ایشان هنوز فرصت پرداختن به برنامه های خود را در شرایط عادی نیافته است .

مدیریت بحران ایشان در زلزله اخیر ، می تواند مصداق خوبی از مدیریت مناسب و متناسب با نیازهای توسعه کرمانشاه باشد .

بنظر بنده در این شرایط حاکم بر استان ، همه ما باید در کنار مهندس بازوند و همگام با ایشان بدون حب و بغض شخصی تمام تلاش خود را بکار بگیریم که هم قطار توسعه کرمانشاه را بسمت جلو حرکت دهیم و هم تهدید زلزله اخیر را تبدیل به یک فرصت مضاعفی برای ساختن استان نماییم .

البته لازمه تحقق و رسیدن به مطلوب ، وجود فضای نقد و انتقاد سازنده با چاشنی انصاف و رعایت اخلاق است .

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − دو =