سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه:  کرمانشاه نماد “امید” است / تنها با هم افزایی و همدلی می توان بر کاستی ها چیره گشت

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: در آستانه ی ورود به دهه پنجم انقلاب، “امید” را باید با تعهد به مسئولیت به جای روزمرگی و با مطالبه گری و نقد به جای پشیمانی و انفعال، پاس داشت.

 

 

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ محمد ابراهیم الهی تبار در آیین معارفه خویش به عنوان سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه که صبح امروز در سالن شهدای استاندار کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار کرد: کرمانشاه در هزاره ها و سده های گذشته، دوران مشروطه و صد سال اخیر، دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، روزگار دشوار جنگ و دفاع مقدس و سال های پس از آن، راوی همیشگی ایران زمین بوده است.

 

این مقام ارشد استان افزود: این استان بسان ایران بزرگ است؛ با مردمانی دلاور، صادق و  امیدوار. و این امیدواری حتی اینک که غبار غم بر چهره ی رنجور مردمانش نشسته است همچنان تداوم دارد.

 

وی افزود: تاریخ، کرمانشاه را همیشه ایستاده تصویر می کند و کرمانشاه امروز حتی در زیر آوار مهیب زلزله و در این هجوم جانکاه اندوه همچنان ایستاده و امروز نماد همراهی و همدردی تمام ایران است. به عبارتی کرمانشاه، امروز به وسعت تمام ایران است.

 

الهی تبار حضور در استان کرمانشاه را فرصتی مغتنم و گرانقدر برای خدمت به مردم این دیار برشمرد و گفت: برایم بسیار شورانگیز است که پس از سال ها، دوباره همچون عملیات های مسلم ابن عقیل، طریق القدس … و مرصاد، دوشادوش شهروندان غیورش بیایستم.

 

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: خدمت به نظامی که برآمده از اراده یک ملت و قوام یافته با خوب پاک شهداست، یک افتخار بزرگ است. موجب غرور و فخر است که هم مجال خدمت به کشور در زمان حیات معمار کبیر انقلاب را داشته ام و هم فرصت خدمتگزاری در زمان زعامت رهبر معظم انقلاب را پیدا کرده ام.

 

وی افزود: موجب افتخار است که در دوران جنگ، ایام سازندگی و روزگار اصلاحات تا اینک که نوبت تدبیر و امید است، خدمتگزار نظام و ملت در مسئولیت های مختلف سیاسی بوده ام.

 

این مدیر ارشد استان خاطرنشان کرد: برای کارگزاران نظام، هر مسئولیت، فرصتی برای خدمت است و نیک می دانم فرصت ها چون ابر می گذرند. هر مسئولیت، آزمونی سترگ است، آزمونی که در آن یا باید به سوی ارزش های اخلاقی و به تعبیر رهبری معزز انقلاب، سوی حق الناس ایستاد و یا به روزمرگی دچار شد و منافع خود را بر منافع شهروندان ترجیح داد.

 

وی ادامه داد: اینک در آستانه مسئولیت و آزمونی تازه، عمیقا تلاش دارم به کلام عمیق دکتر روحانی رییس جمهور که گفتند “بگذاریم تا اسلام با چهره رحمانی اش، ایران با چهره عقلانی اش، انقلاب با چهره انسانی اش و نظام با چهره عاطفی اش همچنان حماسه بیافریند”. تأسی کنم.

 

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه، “امید” را بزرگترین سرمایه در ایران امروز دانست و گفت: همه اجزای جامعه اعم از کارگزاران نظام، رسانه ها و شهروندان با مرجعیت اجتماعی نسبت به حفظ این امید متعهد هستیم.

 

وی تاکید کرد: در آستانه ی ورود به دهه پنجم انقلاب، “امید” را باید با تعهد به مسئولیت به جای روزمرگی و با مطالبه گری و نقد به جای پشیمانی و انفعال، پاس داشت. در منطقه ای که از سال های گذشته در آتش می سوزد، مهمترین تفاوت ما با کشورهای پیرامونی در همین امیدی است که شهروندان داشته اند.

 

الهی تبار افزود: اینکه استان های مرزنشینی چون کرمانشاه با یک میزان رأی بالاتر از میانگین کشوری، دکتر روحانی را دوباره به عنوان رییس جمهور انتخاب کردند نشان از امید به تدبیر و عقلانیت دارد و با این پیام مهم است که مشارکت سیاسی، امید، ثبات و امنیت از استان های مرزنشین بسط می یابد. این موضوع بار مسئولیت ها در عمل به وعده ها و تلاش برای بهبود وضعیت را سنگین تر می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این استان می تواند به پشتوانه نگاه شهروندانش همچنان نماد امید باقی بماند.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه افزود: از دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به خاطر اعتمادی که به بنده کردند بسیار سپاسگذارم. همچنین از مهندس بازوند استاندار سختکوش کرمانشاه به سبب دعوت به همکاری و حسن ظن ایشان صمیمانه قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: در ابتدای پذیرش این مسئولیت از نماینده محترم ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و علمای معزز، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، اعضای شورای تامین استان، مدیران دستگاه های اجرایی، اصحاب رسانه و تمامی اقشار تقاضای همراهی و همکاری همه جانبه دارم زیرا معتقدم در این شرایط دشوار، جز با هم افزایی اراده ها، سرمایه ها و منابع انسانی نمی توان بر کاستی ها چیره گشت.

این مدیر ارشد استان اظهار داشت: امید دارم با این هم راهی ها و هم افزایی ها و با ابتکار عمل در سیاست گذاری های محلی، بتوان در ذیل اسناد بالادستی، سیاست های کلی نظام و با مدیریت نماینده عالی دولت در استان، در بهبود شاخص های توسعه یافتگی استان گام های موثری برداشت.

 

وی افزود: از احزاب، تشکل های غیردولتی و مردم نهاد تقاضا دارم تا افزون بر دیده بانی جامعه مدنی، حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی را در بهبود فضای سیاسی و اجتماعی یاری رسانند تا جامعه ی مشترکمان جایی بهتر برای زندگی باشد.

 

الهی تبار عنوان کرد: افتخار آشنایی و همکاری با برادر ارجمندم جناب آقای شاه حسینی را از روزهای دیرین و زمان حضور ایشان در استان همدان، دارم که یکی از خاطرات خوش مدیریتی و ماندگار مرا رقم زده است و امروز نیز در بنیاد بوعلی سینا ایشان حضوری موثر دارند. از آقای شاه حسینی بابت تمامی زحمات و خدمات ارزشمندی که تا پیش از این در مقام معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه انجام داده اند تقدیر و تشکر نموده و برای ایشان آروزی صحت و سلامتی و توفیقات روزافزون را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

گفتنی است در ادامه این نشست با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه از زحمات دکتر شاه حسینی معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه تقدیر شد و محمد ابراهیم الهی تبار به عنوان سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه معرفی شد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + نه =