مهندس بازوند:مرزهای مبادلاتی فرصتی مناسب برای توسعه استان هستند / راهکار های لازم برای ساماندهی مرزها و بازارچه ها اندیشیده شده است / مصوبات سفرهای شهرستانی باید اجرایی شوند

به گزارش آوای بمو مهندس بازوند استاندار کرمانشاه عصر امروز شنبه در نشست  شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت:

 

استان کرمانشاه دارای ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است که امی تواند فرصتی مناسب برای توسعه استان باشد.

 

طی این مدت بازدیدهای فراوانی از مرزهای مبادلاتی و بازارچه های استان داشته ایم و امروز نیز از بازارچه شیخ صله یک بازدید میدانی داشتیم.

 

گرچه این مرزها به لحاظ زیرساختی دارای مشکلاتی هستند ولی همچنان فرصت های بسیار خوبی برای توسعه استان محسوب می شوند.

 

موضوع حل مشکلات موجود مرزهای مبادلاتی با جدیت در کارگروه ساماندهی بازارچه های مرزی  دنبال می شود.

 

در بازدیدهای میدانی صورت گرفته از مرزهای رسمی و بازارچه های استان، مشکلات موجود شناسایی شده اند و راهکارهای لازم برای حل آن ها اندیشیده شده است.

 

نصب بنر در سفرهای شهرستانی مدیران ارشد استان یک کار بیهوده است که باید فرمانداران و دستگاه های مختلف از انجام آن خودداری کنند. بدیهی است در این زمینه با مدیران خاطی برخورد می شود.

 

مدیران باید بدانند، مصوباتی که در سفرهای شهرستانی به تصویب می رسند بر اساس زمان بندی اعلام شده باید اجرایی شوند. در همین راستا روند اجرای این مصوبات توسط دستگاه ها با جدیت دنبال می شود. بنابراین مدیران از دادن وعده های غیر عملی خودداری کنند.

 

در بازدید میدانی که از پروژه های شهرستان داشتیم، جوانان منطقه تقاضایی در زمینه تکمیل سالن ورزشی، استخر و زمین چمن داشتند که تصمیمات لازم در زمینه تامین اعتبار و زمان بندی برای اتمام پروژه ها صورت گرفت.

 

در زمینه تخصیص آب سد آزادی برای حوزه کشاورزی و باغات شهرستان مشکلاتی در این نشست مطرح شد که برای حل آن ها با وزارت نیرو رایزنی می کنیم.

 

بیمارستان تازه آباد بر اساس زمان بندی اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان تا تابستان سال آینده تجهیز و به بهره‌برداری می رسد.

 

برخی از پروژه های عمرانی شهرستان ثلاث باباجانی نیازمند تامین اعتبار هستند که این موضوع در نشست آینده شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می شود.

 

راه های مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی نیازمند تعریض و ترمیم هستند که این پروژه ها برای ادامه کار نیازمند تأمین اعتبار از وزارت راه و شهرسازی می باشند و در این زمینه اقدام می کنیم.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =