مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه :ایجاد شور و نشاط در بین مردم یک عنصر لازم در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است

وی با بیان اینکه اعتبارات حوزه کنترل و ‌کاهش آسیبهای اجتماعی استان قابل توجه است گفت:در تیر ماه امسال ۹۰طرح به همراه گزارشی از وضعیت آسیب های اجتماعی و فرهنگی استان را به وزارت کشور فرستادیم که این طرح ها مورد ارزیابی قرار گرفته و با برخی از آنها موافقت به عمل آمده و اعتبار لازم را برای اجرا تخصیص دادند.

گودرزی با اشاره به نقش مردم و سمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی گفت:  ما برای استفاده از توان مردمی ،مبلغی بالغ بر ۶۵۰ میلیون تومان از این اعتبارات را یا به صورت مستقیم دراختیار سازمانهای مردم نهاد که طرح های آنها در چارچوب سرفصل های ارایه شده بود قراردادیم و یا با عقد تفاهم نامه با فرمانداری های تابعه از آنها خواستیم که مجری طرح ، سمن های فعال شهرستان  باشند و فرمانداری تنها نقش نظارتی را داشته باشد.برای این منظور خوشبختانه اعتبارات تخصیص و به استان الاغ شده است و ما تفاهم نامه ها و ناظرین هر طرح و شیوه نامه لازم مشخص و آماده اجرا می‌باشیم.

وی افزود: از محل همین اعتبارات   ۴۵۰ میلیون تومان را نیز دراختیار  چند دستگاه دولتی مرتبط  قرار داده و در تفاهم‌نامه قید شده  است که در مسایل: کاهش اعتیاد ، کاهش طلاق ، خودکشی ، ساماندهی متکدیان و…. هزینه و مستندات از طریق ناظر طرح تحویل دفتر امور اجتماعی گردد.

وی با اشاره به موضوع متکدیان و لزوم ساماندهی این افراد گفت:

در بحث ساماندهی متکدیان ستاد ساماندهی را فعال و دوجلسه برگزار نموده ایم . مشکلات ما در این خصوص وضعیت خاص متکدیان که اکثراً به اعتیاد گرفتار می باشند و  همچنین نبود مکان مناسب برای نگهداری و تا حدودی مشکل مدیریت اردوگاه چشمه سفید می‌باشد.

وی گفت:در ستاد ساماندهی متکدیان به دنبال ایجاد یک مرکز نگهداری مناسب در  اردوگاه کنونی شهرستان کنگاور هستیم که نیازمند اعتبار می‌باشد.

گودرزی درادامه افزود: واقعیت این است صنعتی شدن جامعه و مشکلاتی که با این وضعیت از جمله حاشیه نشینی و مهاجرت و …حادث میشود  باعث شده است در سراسر  کشور  آمار آسیب های اجتماعی بالا و به مرز خطر رسیده باشد . در استان ما به دلیل  مشکلات تاریخی ، جنگ و مرزی بودن استان این مشکلات به چشم میخورد  با این وجود در چند سال اخیر اقدامات خوبی صورت پذیرفته که در برخی حوزه ها شاهد کنترل و در برخی دیگر شاهد کاهش بوده ایم.

گودرزی بیان اینکه آمار و اطلاعات ابزار لازم برای برنامه ریزی و مدیریت است  گفت: حوزه اجتماعی یک حوزه پیچیده و چند وجهی است . آمار و اطلاعات این حوزه اگر در اختیار مدیران و متخصصان قرار بگیرد برای داشتن برنامه مفید و ضروری است اما انتظار می رود مدیران محترم در جمع آوری داده ها و بیان آمارها ضمن دقت لازم حساسیت ها را هم لحاظ نمایند و با بیان برخی آمارهای دور از ذهن باعث تشویش اذهان مردم نشوند و فضا را برای فعالیت اقتصادی و  کسب و کار که لازمه استان ماست سیاه نمایی نکنیم.

وی با اشاره به اینکه دسته بندی آمار و اطلاعات از ویژگی های یک مدیر موفق است گفت: ایجاد نشاط و شور در بین مردم خود به نوعی یک عنصر لازم در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی می‌باشد. سعی شود ظرفیت های خوب استان را برای داشتن یک جامعه سالم در شأن مردم عزیز شناسایی و مدیریت نماییم.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 9 =