توسعه اقتصادی و کرامت بخشی به ساکنان مناطق مرزی/ به قلم دکتر فرهادتجری

در سفر اخیرم به اوکراین، این توفیق را داشتم که با تجربیات ارزشمند بسیاری از فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف آشنا شوم. تجربیاتی که برخی از آنها قابلیت اجرایی شدن در حوزه انتخابیه بنده را داشته و امیدوارم با همراهی و کمک دولت محترم بتوانم پاسخگوی اعتماد مردم باشم.

 

در ابتدا باید اعتراف کنم که مردم مناطق مرزی به ویژه حوزه انتخابیه اینجانب آنگونه که شایسته آنهاست مورد توجه قرار نگرفته و با داشتن ظرفیت هایی از قبیل بازارهای مرزی ، معادن غنی زیر زمینی ، زمین های مرغوب کشاورزی و …  متاسفانه به دلیل نگاه های بعضا نادرست و غلط مورد بی مهری دولت های مختلف قرار گرفته اند. لذا این مساله سنگینی بار مسئولیت شخص نماینده را که باید پیگیر مطالبات به حق مردم از دولت محترم باشد، چندین برابر کرده است.

 

به اعتقاد من ، تکریم مردم ایثارگر و مقاوم حوزه انتخابیه سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب تنها با #توسعه_اقتصادی و #برابری میان اقوام و پیروان مذاهب مختلف محقق خواهد شد. لذا برای این منظور اقداماتی را در اولویت کاری خود قرار دادم که به آن اشاره خواهم نمود.

 

پیگیری ملزومات تصویب طرح منطقه_آزاد_قصرشیرین از ابتدای مجلس دهم یکی از اولویت های اینجانب بوده و هست که مقدمات آن را در دوره هشتم با راه اندازی بازارچه های مرزی فراهم نمودم. اگرچه موانع زیادی بر سر راه این طرح وجود دارد اما اعتمادی که شما مردم شریف به بنده داشتید هر روز مرا در این مسیر ثابت قدم تر می گرداند . بگونه ای که تا کنون جلسات متعددی را با مسئولین امر در این رابطه برگزار نموده و امیدوارم شرمنده محبت های شما مردم بزرگوار نگردم.

 

در دوره هشتم مجلس پروژه راه آهن کرمانشاه – خسروی نیز در ۵ فاز اجرایی استارت خورد ولی با توجه به برخی مشکلات متوقف گردید و اکنون با رایزنی هایی که در دولت دوازدهم توسط بنده و دیگر اعضای مجمع نمایندگان صورت گرفته است، در اولویت کاری استان قرار گرفته است.

 

طرح سامانه گرمسیری از دیگر اولویت های کاری این دوره بنده در مجلس شورای اسلامی است که تا کنون جلسات متعددی را برای رفع مشکلات ناشی از آن با مسئولین ذیربط برگزار نموده ام . اما متاسفانه بی تفاوتی برخی مسئولین استان در گذشته باعث شده تا سهم آب استان کرمانشاه به رغم دارا بودن مساحت بیشتر زمین های نیازمند آب رسانی ، از استان های مجاور کمتر گردد!

 

در حوزه بازار چه های مرزی نیز بنده معتقدم که این ظرفیت موجود در منطقه، حق مردمی است که با گوشت و پوست خود طعم جنگ و آوارگی را چشیده اند و اکنون که نظام مقدس جمهوری اسلامی به بالندگی و اعتلا رسیده است باید از آن بهرمند گردند. لذا مردم شریف حوزه انتخابیه من باید از ثمرات این بازارچه ها استفاده کنند نه اینکه فقط اموری همچون کولبری و کارگری سهم مردم بومی منطقه باشد!.

 

فرقی نمی کند شیعه باشند یا اهل حق و اهل تسنن ! همگی فرزندان این آب و خاک هستند و برای اقتدار و عزت آن خونها داده اند. همه باید از این سهم استفاده کنند و این یعنی حفظ #کرامت_انسانی مرزنشینان .

 

بی شک مردم مقاوم و ایثارگر حوزه انتخابیه سرپل ذهاب ، قصرشیرین و گیلانغرب لایق بهترین ها هستند و این امر میسر نمی گردد مگر با ایجاد توسعه_اقتصادی و کرامت_انسانی.

 

به امید ساختن فردایی بهتر برای فرزندان این دیار

 

 

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سیزده =