دکتر رازانی: در دوران دولت تدبیر و امید ۷۰۰ کیلومتر راه آهن کشیده شده است / ۲۰۰ کیلومتر از این شبکه ریلی در کرمانشاه ایجاد می شود

IMG_20170315_105638
استاندار کرمانشاه گفت: در دوران دولت تدبیر و امید ۷۰۰ کیلومتر راه آهن کشیده شده است که ۲۰۰ کیلومتر از این شبکه ریلی در استان کرمانشاه ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی در آخرین نشست شورای اداری استانداری کرمانشاه که با حضور حضرت آیت اله علماء امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کرمانشاه، ماموستا محمدی امام جمعه اهل سنت، فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان ها برگزار شد اظهار داشت: اولین شبکه راه آهن در ایران در سال ۱۸۴۸ کشیده شده که قطعه کوتاهی بین رشت و انزلی بود. در ۱۸۹۰ نیز یک قطعه بین تهران و شاه عبدالعظیم کشیده شد. در سال ۱۲۹۵ نیز راه آهن تبریز به نخجوان احداث می شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به این نکته که تبریز در این زمینه صد سال از کرمانشاه جلوتر است در ادامه تاکید کرد: راه آهن زیرساخت توسعه است و هیچ توسعه ای بدون زیرساخت ها صورت نمی پذیرد.

این مقام عالی استان ادامه داد: از زمان رضا شاه تا قبل از دولت تدبیر و امید ۲۵ مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل شده اند و این دولت در آغاز به کار خویش تصمیم گرفت ۷ مرکز استان را به سیستم ریلی متصل کند که یکی از آن ها کرمانشاه است.

وی یادآور شد: البته تا پیش از سفر رئیس جمهور این پروژه در اولویت قرار نداشت ولی با پیگیری های بسیار جدی که توسط مدیریت ارشد استان صورت گرفت این پروژه امروز از دیگر پروژه های ریلی کشور پیش افتاده است.

دکتر رازانی ادامه داد: طی این مدت از سمت ایستگاه کرمانشاه ۱۱ کیلومتر ریل گذاری شده و ۶ هزار تن ریل به منطقه حمل شده است. همچنین ۵ اکیپ در منطقه مستقرند و روند ریل گذاری با شتاب در حال انجام است.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر این نکته که در هیچ دوره ای از تاریخ ایران این اندازه کار در حوزه ریلی صورت نگرفته است ادامه داد: در حوزه راه آهن کشور بیش از ۷۰۰ کیلومتر شبکه ریلی ساخته شده که از این مقدار نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر آن در استان کرمانشاه قرار دارد.

وی افزود: این پروژه از سال ۸۲ آغاز شده و زحمت های زیادی برای آن کشیده شده اما این طرح بزرگ در دوران دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =