برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مربی پیش از ازدواج در کرمانشاه توسط اداره کل بهزیستی

IMG_20170222_165137

آوای بمو :کارگاه آموزشی تربیت مربی پیش از ازدواج در قالب طرح تقسیم کار ملی و به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد.

 

کارگاه آموزشی تربیت مربی پیش از ازدواج در قالب طرح تقسیم کار ملی و به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور روانشناسان، اساتید و کارشناسان اداره کل بهزیستی در محل سالن فجر معاونت پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه برگزار شد.

مسعود پایدار کارشناس دفتر مشاوره اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در این کارگاه گفت: مشاوره ازدواج با آموزش قبل از ازدواج تفاوت دارد به این صورت که نمی توان به مفاهیم عمیق این موضوع در کارگاه های آموزشی دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: کارشناسان مشاوره می توانند در راستای ارائه آموزش های لازم به افراد نقش راهبردی داشته باشند.

دکتر مختار عارفی استاد دانشگاه علوم تحقیقات و مدیر مرکز مشاوره سخن آشنا نیز در این کارگاه اظهار داشت: شیوع آسیب های اجتماعی در جامعه در حال افزایش است و جلوگیری از این معضل نگاه جدی متولیان امر را می طلبد

وی افزود: بر اساس نظریه روانشناختی وقوع پدیده طلاق خود عامل دیگر آسیب های اجتماعی مانند کودکان طلاق، زنان سرپرست خانوار و … است.

استاد دانشگاه علوم تحقیقات ادامه داد: از طرف دیگر ممکن است در یک خانواده به دلیل سردشدن روابط طلاق عاطفی رخ دهد که این امر نیز عواقب خاص خود را در جامعه دارد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =